Beste bezoeker, u bezoekt onze website met Internet Explorer. Deze browser wordt niet meer actief ondersteund door Microsoft en kan voor veiligheids- en weergave problemen zorgen. Voor uw veiligheid raden wij u aan om een courante browser te gebruiken, zoals Google Chrome of Microsoft Edge.
Search
Close this search box.
  • Nieuws
  • Maak kennis met ISACA NL voorzitter Dwayne Valkenburg

Maak kennis met ISACA NL voorzitter Dwayne Valkenburg

Precies een jaar is Dwayne Valkenburg nu voorzitter van het Bestuur van ISACA NL Chapter. Hoe kijkt Dwayne terug op zijn tijd bij ISACA tot nu toe? En wat kunnen we de komende tijd van het bestuur verwachten?

Voor veel ISACA-leden is Dwayne een vertrouwd gezicht, want hij zet zich al lange tijd in voor ISACA. ‘De afgelopen vier jaar ben ik verantwoordelijk geweest voor de events en congressen van ISACA Nederland. Denk dan aan de Round Tables, de Square Tables (webinars) en het Security Congres. Ad interim heb ik ook geholpen bij het Risk Event.’

Dwayne kijkt met een erg goed gevoel terug op deze events. ‘De webinars die we de afgelopen jaren hebben georganiseerd waren voor mij echt highlights. En het laatste jaar was het hoogtepunt het Risk Event. In de jaren ervoor was het Risk Event niet doorgegaan door corona. Als nieuw bestuur zaten we daardoor met een ‘tegoed’ van de afgezegde locatie. Deze voucher zou gaan verlopen en we moesten dus snel een nieuw congres organiseren. Ik wist dat er binnen onze vereniging veel vrijwilligers waren die wilden helpen. Daarom heb ik deze portefeuille toen ad interim op mij genomen. Ik vind het echt geweldig hoe de Risk Event Commissie er vervolgens een groot succes van heeft gemaakt.’

Een community bouwen

Voor Dwayne is ISACA ‘een gezellige, betrokken en leuke vereniging waar leden elkaar helpen door het delen van kennis’. Als voorzitter van het ISACA NL bestuur richt Dwayne zich dan ook primair op het bouwen van de community. ‘Formeel zit ik de vergaderingen voor. Maar in de praktijk probeer ik er vooral voor te zorgen dat wij als vereniging een community zijn. Wij willen de leden betrekken en samen met hen mooie dingen organiseren. Als vereniging draaien we op de inzet en toewijding van onze vrijwilligers. Als bestuur moeten we daarom laten zien dat we dankbaar zijn en onze vrijwilligers betrokken houden bij de vereniging.’

Een platform voor workshops aan kleinere groepen

Het afgelopen jaar is een aantal nieuwe bestuursleden aangetreden. Wat verwacht Dwayne met zijn bestuur de komende tijd te laten zien? ‘De aankomende jaren zullen wij uiteraard doorgaan met het organiseren van verschillende bijeenkomsten voor de leden. Wat ons opvalt is dat leden wel kennis kunnen opdoen via de Round en Square Tables. Maar doordat deze events maar een uur tot twee uur duren, bieden ze net niet genoeg diepgang. Leden kunnen nog te weinig zien hoe zij de kennis in praktijk kunnen toepassen. We merken dat deelnemers hier graag over willen sparren met elkaar en de spreker. Wij willen daarom ook betaalde workshops gaan aanbieden voor kleinere groepen, waarbij leden dieper kunnen ingaan op een onderwerp. De insteek hierbij is dat leden elkaar trainingen kunnen geven. Als ISACA Nederland willen we hiervoor een platform gaan bieden.’

Ontwikkelingen die Dwayne volgt en die zeker aan de orde zullen komen in events zijn de verschillende Europese wetten die IT Security en Resilience naar een hoger niveau moeten tillen. ‘Denk dan aan DORA, de AI Act, NIS2 en dergelijke. Dit is voor ons als IT Risk en Compliance professionals de kans om Digital Trust verder te realiseren bij organisaties.’

Studenten en onderwijs samenbrengen

Voor Dwayne toetrad tot het ISACA bestuur is hij lange tijd actief geweest als vrijwilliger bij de ISACA YoungProfs. Het enthousiasmeren en betrekken van studenten en vrijwilligers staat zodoende ook hoog op de agenda. ‘Ik ben begonnen als voorzitter bij de ISACA en NOREA YoungProfs. Daarnaast was ik ook vicevoorzitter van de IIA YoungProfs commissie. Ik heb hier erg van genoten en raad studenten en young professionals aan om ook lid te worden. Het biedt de kans om meer te leren over ons vak en ook om vroegtijdig een netwerk op te bouwen. Dit heeft mij ook verschillende keren geholpen, bijvoorbeeld bij het vinden van de juiste kennis en een nieuwe uitdaging op het gebied van werk.’

Ook is er aandacht voor het onderwijs dat ISACA biedt. ‘Vanuit het Nederlandse chapter zijn we een samenwerking gestart met ISACA Global om het ISACA-curriculum te integreren in het onderwijs. We hebben inmiddels verschillende universiteiten en hogescholen benaderd om een samenwerking aan te gaan. Wij willen dat startende professionals en het onderwijs hier op de lange termijn de vruchten van plukken.’

IT Risk en Compliance management naar een hoger niveau brengen

Dwayne is sinds 2006 werkzaam in IT Service Management. ‘Tijdens mijn studie wilde ik een registeraccountant, een RA, worden. Na het afronden van mijn Master studie in Finance bedacht ik mij dat het beter was om een RE te worden, waarna ik deze behaald heb. Hierdoor ben ik 6 jaar werkzaam geweest bij ‘Big Four’ kantoren, waar ik werkzaam was in IT Auditing en IT Risk & Compliance Management. Inmiddels heb ik zelf een IT Auditing en IT Risk & Compliance Management kantoor opgericht, Cyberus. Met name verandermanagement van IT op het gebied van IT Risk en Compliance management vind ik momenteel interessant. Ik vind het een mooie uitdaging om in een organisatie binnen te komen en te helpen in de transformatie naar een hoger niveau van IT Risk en Compliance management.’

Naast al het werk is Dwayne de trotse vader van twee dochters. ‘Vorig jaar is onze eeneiige tweeling geboren. Ik woon samen met mijn vriendin en moeder van onze dochters in Voorburg, maar wij verhuizen binnenkort naar een nieuwe woning in Leiden.’

Gerelateerde berichten

  • Nieuws ·

ISACA NL en Security Academy gaan strategische samenwerking aan

ISACA NL Chapter en Security Academy zijn een strategische samenwerking aangegaan op het gebied van trainingen. Beide organisaties committeren zich aan het delen van kennis rondom training en ontwikkelmogelijkheden alsook het aanbieden van een zo actueel en compleet mogelijk trainingsaanbod voor zowel leden als niet-leden.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

We gebruiken functionele en analytische cookies om ervoor te zorgen dat de website optimaal presteert. Als u doorgaat met het gebruik van deze site, gaan we ervan uit dat u hiermee akkoord gaat. Meer informatie vindt u in onze Privacyverklaring.